Jmenuji se Franta, narodil jsem se 26.6.1991.
Elektronikou se zabývám asi od 8 let. Asi od 13 let mě fascinují elektronky a veškerá vakuová elektronika, jako jsou digitrony itrony a podobně.

Mezi mé další zájmy patří rybařina, RC modelářství - auta se spalovacím motorem, pinčes, hraju na bicí, baskytaru a klávesové nástroje - syntezátory, keyboardy atd..

Oblíbené hudební styly: Rock, bigbeat, reggae, ska, dnb, synthpop, metal, celtic, 80. léta
Oblíbení interpreti: Iron Maiden, Kabát, Totální nasazení, Crystal Fighters, Bob Marley, Pet shop boys, Modern talking, Kombi, Enya a Enigma.
Mám rád vodní dýmky a sbírám elektronková rádia.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

NF zesilovač s obvodem MBA810

Tak k tomuhle není asi co dodat - legendární 5W zesilovač MBA 810, který kdysi vyráběla Tesla se určitě neztratí ani dneska. Nic k tomu psát nebudu všechno vyčtete z obrázků. Snad jen to, že tenhle zesilovač mám vynrabovanej ze starý telky od tesly - má za sebou dobrých 30 let a pořád hraje výborně ;-).
Napájecí napětí : 6-15V stabilizováno obvodem 7815 s dobrým chlazením. Při 15V je výkon cca 5,2W. Odběr proudu cca 800mA, chvílema i 1A. Výstupní kondenzátor je lepší dát 1000 - 2200uF / 25V, protože se tak zvýrazní basy.

No a odkud návod pochází asi není třeba psát ;-) to bude vědět každý, pro neznalé je tu poslední obrázek.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one