Jmenuji se Franta, narodil jsem se 26.6.1991.
Elektronikou se zabývám asi od 8 let. Asi od 13 let mě fascinují elektronky a veškerá vakuová elektronika, jako jsou digitrony itrony a podobně.

Mezi mé další zájmy patří rybařina, RC modelářství - auta se spalovacím motorem, pinčes, hraju na bicí, baskytaru a klávesové nástroje - syntezátory, keyboardy atd..

Oblíbené hudební styly: Rock, bigbeat, reggae, ska, dnb, synthpop, metal, celtic, 80. léta
Oblíbení interpreti: Iron Maiden, Kabát, Totální nasazení, Crystal Fighters, Bob Marley, Pet shop boys, Modern talking, Kombi, Enya a Enigma.
Mám rád vodní dýmky a sbírám elektronková rádia.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Plazma koule podle danyka

Jak jsem už psal, danyk.wz.cz je prostě stránka plná těch nejlepších nápadů na stavbu různých zařízení a tohle je jeden z nich.
Plazma kouli jsem chtěl mít vždycky, ale než za to vyhazovat nekřes´tanský prachy tak to si za to radši rozšířim technické vybavení.

Danyk ale opět nezklamal a předvedl plazma kouli.
Ta, kterou tu chci popsat je původně nazvaná Plazma koule bez rušení. Jenže já jsem u ní provedl maličkou úpravu - tím pádem je s rušením :-). Danyk žárovku záměrně opletl drátem, který uzemnil aby se zamezilo šíření elektromagnetického pole kolem žárovky s plazmou. To já ale vypustil a ani sekundární cívku jsem nedodržel. Nenavinul jsem novou, nechal jsem tam zalitou ;-) originál od tesly. Sestavil jsem oscilátor z 555 a IRF630. Jako zdroj jsem použil ručně navinuté 9V trafo ( 9V / 2,3A ) a plazma kouli spustil. No a vida i bez opletení a předělané sekundární cívky to běsní krásně jak je vidět na fotkách. Žárovka má sice jeden konec vlákna přepálený - čornul jsem jí v koši u dědy ve sklepě :-) protože jsem věděl že se bude hodit pro tyhle blbinky.

Nemá cenu sem cpát obrázky od danyka a schéma jako to dělá spousta inteligentů, kteří článek zkopírují na svůj web i s obrázky a vydávají to za svoje dílo.
Takže doplním jen moje fotečky a kompletní popis této plazma koule naleznete
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one