Jmenuji se Franta, narodil jsem se 26.6.1991.
Elektronikou se zabývám asi od 8 let. Asi od 13 let mě fascinují elektronky a veškerá vakuová elektronika, jako jsou digitrony itrony a podobně.

Mezi mé další zájmy patří rybařina, RC modelářství - auta se spalovacím motorem, pinčes, hraju na bicí, baskytaru a klávesové nástroje - syntezátory, keyboardy atd..

Oblíbené hudební styly: Rock, bigbeat, reggae, ska, dnb, synthpop, metal, celtic, 80. léta
Oblíbení interpreti: Iron Maiden, Kabát, Totální nasazení, Crystal Fighters, Bob Marley, Pet shop boys, Modern talking, Kombi, Enya a Enigma.
Mám rád vodní dýmky a sbírám elektronková rádia.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Polní telefon

Tak k tomuhle asi opravdu není co dodat. Dvě sluchátka propojená dvoulinkou, popřípadě jedním drátem a druhý vodič je uzemění. Obě sluchátka fungují jako mikrofon tak i jako reproduktor.
Vyzkoušel jsem to na vzdálenost 40m s 50 ohmovými telefonními sluchátky a srozumitelnost byla celkem dobrá. Podotýkám že použitý vodič byla dvoulinka s průměrem drátů 0,4 mm. Opravdu to nepotřebuje žádné baterky.

Určitě nejsem jediný kdo tenhle starej fígl na webu publikuje (např David Čada), ale je to taková opravdu historická hračka, která si zaslouží být publikována :-).
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one